Неизвестни подробности за лозаризма

Неизвестни подробности за лозаризма

Неизвестни подробности за лозаризма

Blog Article



По дисциплината „Овощарство и Лозарство /част Лозарство/“, се  изучават и   посочват начините за направляване растежа и развитието на лозовото растение, с цел получаването на високи и качествени добиви от грозде.

Целта на курса е да се дадат на студентите познания за морфологичните и биологичните особености и стопанско значение на овощните култури от умерената, субтропичната и тропична зона.

Белите вина имат комплексен аромат, доминиран от цитрусови плодове и нюанси на билки, зелена трева и диви цветя.

Преди засаждането, корените на лозите се накисват във вода един-два дни, за да се освежат. Това мероприятие е задължително, когато засаждането се извършва през пролетта.

Теоретичната предпоставка за рентабилно отглеждане на лозовата култура и прилагането на високоефективни технологии в страните с тропичен и субтропичен климат е доброто познаване на биологичните особености на лозовото растение.

Първото пръскане обикновено се прави през март и преди набъбването на пъпките.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Изтъкнати учени в областта на лозарството са Ив. Добрев (ампелография), Н.

За по-хладните райони се препоръчва южно, югоизточно или югозападно изложение. При такива условия гроздето узрява по-рано и натрупва повече захари. По правило, колкото по-неблагоприятни са останалите условия, толкова по-южно трябва да е лозарство изложението спрямо слънцето.

Во овој период воведени се и сортите кои се застапени до денес, како: вранец, каберне совињон, мерло, бургундец црн, рајнски ризлинг, италијански ризлинг, шардоне, темјаника и многу други.

Според нея в близко бъдеще основният проблем ще бъде достъпът до вода, без която не може да се отглежда грозде.

Не се разработват и прилагат алтернативни подходи за борба с болестите.

Ова е само дел од статијата која во целост е објавена во

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Report this page